Můžeš žít svůj sen

Nevím, co je to za sen, který máš. Nezajímá mě, jaké zklamání jsi mohl zažít po tu dobu, co jsi pracoval na dosažení svého snu, ale ten sen, který máš ve své mysli … Ten se dá uskutečnit!

Někteří z nás však již vědí, že je to obtížné. Není to lehké. Je těžké změnit svůj život. Při tom, jak budeš pracovat na svých snech, setkáš se spoustou zklamání, s mnoha neúspěchy, a velkou bolestí. Budou chvíle, kdy o sobě budeš pochybovat. Budeš si říkat: „Bože proč, proč se to děje právě mě? Já se jen snažím postarat o své děti, o moji matku, nezkouším nikoho okrást ani oloupit. Jak se to může dít právě mně?“

Pro ty z vás, kteří už zažili nějaké těžkosti – nevzdávejte se svého snu. Těžké časy přijdou, ale nepřijdou, aby zůstaly, ale přijdou, aby pominuly. Velikost, to není ta nádherná, ezoterická, iluzionická, božská vlastnost, kterou poznají jen ti výjiměční mezi námi. Je to něco, co skutečně existuje ve všech z nás.

Je velice důležité, aby jsi věřil, že jsi ten jedinečný.

Většina lidí si zakládá rodinu, pracuje, aby měla na živobytí, a potom umírá. Přestávají růst, přestávají na sobě pracovat, přestávají se rozšiřovat, přestávají posouvat sami sebe dopředu. Potom si také mnoho lidí stěžuje, ale oni nechtějí udělat nic s jejich situací. A většina lidí nepracuje na svých snech, proč? Někdo kvůli strachu ze selhání „Co když věci nebudou fungovat, tak jak mají“? A pak také ze strachu z úspěchu „Co když budou fungovat a já to nebudu zvládat“? To nejsou ti, kteří by riskovali.

Strávil jsi tolik času s jinými lidmi, strávil jsi tolik času snažením se, aby tě lidé měli rádi, znáš jiné lidi víc, než sám sebe. Studoval jsi je, poznal jsi je, chceš s nimi chodit ven a trávit s nimi čas, chceš být přesně, jako oni. A víš, co? Investoval jsi do nich tolik času, že už ani nevíš, kdo jsi. Vyzývám Tě, aby jsi byl nějaký čas o samotě. Je nutné, aby jsi ty lúzry dostal ze svého života, pokud chceš žít svůj sen. Ale pro lidi, kteří běží vstříc svým snům, má život zvláštní význam. Když se staneš tou „správnou osobou“, to co začneš dělat je, že se budeš separovat od jiných lidí, začneš být jedinečný. Dokud budeš následovat ostatní lidi, dokud budeš „imitátor“, nikdy nebudeš nejlepším imitátorem na světě, ale můžeš být tou nejlepší verzí sebe sama.

Vyzývám Tě, aby jsi určil svoji hodnotu. Tak, aby to nikdo neviděl, aby se nikdo k Tobě nepřidal, tak aby nikdo neměl tu vizi. Je nevyhnutelné vědět, že jsi neobyčejný jedinec. Je nevyhnutelné, aby ses obklopil lidmi, kteří budou přitahovat další lidi do tvého byznysu,  lidi, kteří jsou hladoví po úspěchu. Lidi, kteří jsou nezastavitelní a ne vždy rozumní, lidi, co odmítají žít život takový, jaký je a chtějí víc. Lidi, co žijí svoje sny na straně vítězů, aby se k nim připojili. Lidi, kteří žijí své sny, kteří vědí, že pokud se má něco stát, je to jen na nich. Pokud chceš být úspěšnější, pokud chceš mít a dělat věci, které jsi před tím nikdy nedělal, žádám Tě, aby jsi do sebe investoval.

Názor někoho na Tebe se nemusí stát Tvojí realitou. Nemusíš žít život jako oběť. Přes to všechno, že čelíš zklamáním, musíš uvnitř sám sebe vědět – Já to můžu dokázat, i když to nikdo jiný ve mně nevidí, já to musím vidět sám v sobě. Toto je něco, v co věřím a jsem ochotný pro to zemřít. Tečka. Nezáleží na tom, jak zlé to je nebo jak zlé to bude, já to dokážu. Chci reprezentovat nápady, chci reprezentovat možnosti.

Právě teď někteří z Vás chcete postoupit o úroveň výše.  … chci být inženýr, chci být doktor. Poslouchejte mě: Nemůžete se dostat na tu úroveň, na které chcete být, pokud nezačnete investovat do Vaší mysli, nečtete knihy. Vyzývám Vás všechny, abyste šli na přednášku. Vyzývám Vás k investování času, vyzývám Vás být o samotě, vyzývám Vás, abyste obětovali hodiny času k poznání sebe.

Když se staneš tím, kým jsi, když se staneš osobou, kterou jsi byl stvořený, staneš se tím, kým jsi byl předurčený být. Když se staneš samostatným, to co uděláš, bude, že se budeš separovat od ostatních lidí. Vyzývám Tě, aby jsi se dostal na místo, kde Tě lidé nebudou mít rádi nebo Tě už nebudou vůbec trápit. Proč? Protože Tě nemusí zajímat, aby jsi je dělal šťastnými. Protože se snažíš růst, snažíš se o dostat na vyšší úroveň. Potřebuji, aby jsi investoval do své mysli.

Pokud stále mluvíš o svém snu, pokud mluvíš o svém cíli, ale ještě jsi pro to nic neudělal –UDĚLEJ PRVNÍ KROK. Tvé rodiče můžeš udělat hrdými, můžeš udělat hrdou Tvoji školu, oslovit milióny lidských životů a svět nikdy nebude stejný, protože jsi šel touto cestou. Nedovol nikomu, aby Ti ukradl Tvůj sen. Když se potom setkáme s odmítnutím a s „NE“, nebo máme schůzku a nikdo se neukáže, nebo Ti někdo řekne, že se na něj můžeš spolehnout a nechá Tě „ve štychu“. Co kdyby jsi měl tento druh postoje, který způsobuje opakované odmítnutí, nikdo Ti nevěří, jsi ztracený znova a znova a znova. Ztrácíš naději, ale Ty se díváš na Tvůj sen, přehodnocuješ ho každý den a říkáš si: „Není konec, dokud nevyhraji“.

Můžeš žít svůj sen

(zapněte si slovenské titulky 😉 )

Komentáře

  1. Jitka napsal:

    Ahoj Veroniko a celý tým ZsZ, zhlédla jsem video, muj sen je být zdravá!!! Vím,že je to sen každého, dlouho jsem trpěla syndromem spacího apnoe, mnoho buněk odumřelo, ale nepřestávám věřit, že se uzdravím, že můj mozek bude fungovat, tak jak by měl, děkuji za Vaši snahu!

  2. Daniela napsal:

    Zdravím tým ZsZ, skvělý článek. Jenže když má někdo sen být dobrý kamarád nebo mít přátele, moc dobře nefunguje. Netuším jak se dočíst v knihách nebo jak se naučit jak se prosadit ve společnosti lidí. Napadlo mě že by tento článek mohl možná napáchat neplechu. Omlouvám se jestli se to někoho dotklo.

  3. Daniela napsal:

    Zdravím tým ZsZ, skvělý článek. Jenže když má někdo sen být dobrý kamarád nebo mít přátele, moc dobře nefunguje. Netuším jak se dočíst v knihách nebo jak se naučit jak se prosadit ve společnosti lidí. Napadlo mě že by tento článek mohl možná napáchat neplechu. Omlouvám se jestli se to někoho dotklo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.