Cyklická žena aneb poznejte, jaká jste

DEN 13: Vůbec mi nejde nemyslet na sex… Mohl by mi někdo poradit, jak s tím mám pracovat?

autor: Dana-Sofie Šlancarová, www.cyklickazena.cz

Cyklická ženaDEN 14 (ovulační fáze):  Položka „vůbec mi nejde“: Sex, sex, sex! To mi dnes vůbec nejde – nemyslet na sex. Kde je nějaký chlap?! 
DEN 15: Pomoc, pomoc – kde je moje chuť na sex? Ještě včera tu byla! Já ji chci zpátky! Copak má ovulační fáze taky výkyvy?
DEN 16: Wow. Dneska taky dobrý! Celý den jsem měla úžasnou schopnost dokázat všechno, co jsem si umanula. Příště si v této fázi půjdu za šéfem požádat o zvýšení platu. Více takových dní!

DEN 17: Co je tohle za den? Vůbec nejsem schopna sedět u kompu a tvořit. A to mám zítra deadline. Nemám ráda ovulační fázi!

DEN 18: Skvělé. Ještě že mám ten cyklus trochu urychlený. Dneska už nastoupil můj premenstruační fokus, takže jsem ten článek zdárně dopsala. Uf, bylo to o fous.

DEN 19: Tak ne, OV fáze ještě nepřešla. Dnes mě bavilo toliko flirtovat s kolegy a práce šla zase stranou. Nevadí, PM fáze se blíží, pracovat se bude už brzo.

DEN 20: Sakra. Tohle mi podle zápisků chodí už třetí měsíc po sobě: „Začínám si nadávat, že jsem ošklivá, hloupá a nepřitažlivá ženská, která má navíc neustále díru v rozpočtu.“ Mám obavu, že PM fáze je tu.

DEN 21 (premenstruační fáze): Už to mám! Na PM depresi zabírá jediné: vzít si smeták, kbelík a hadr a vygruntovat byt. Cítím se skvěle a deprese je pryč.

DEN 22: Položka „vztah k partnerovi“: Potřebuju bohatýho. Myslím si, že ženy by vůbec neměly vydělávat. Vůbec mi to nesvědčí tak hodně pracovat. Potřebuju bohatýho!

DEN 23: Položka „shrnutí dne“: Nasraná a sprostá jako dlaždič. Kurva, proč se mi všechno sere a nic nefunguje?

DEN 24: Úkoly, úkoly, úkoly. Pomóc! Jsem totálně zahlcená. Já už nechci. Chci jen spát odpočívat nebo umřít. Ať mi všichni dají pokoj!

DEN 25: Zjistila jsem, že v této fázi je negativita nakažlivá. Kolegyně si vyprávěly o oparu a mně se během pěti minut vyrazil. Musím si to příště víc hlídat!

DEN 26: Dnes ráno jsem umřela. Probudila jsem se a zjistila jsem, že mi tělo vůbec neslouží. Nahlásila jsem do firmy bed office, hlava naštěstí funguje.

DEN 27: Ještě jsem si ten bed office o den prodloužila. Začínám mít velmi silnou chuť na sex, takže tuším, že zítra nebo nejpozději pozítří začnu menstruovat.

DEN 28: Super den. Zvládla jsem dvakrát tolik práce co jindy. Podle zápisků to ovšem znamená, že zítra umřu doopravdy.

DEN 29: Jsem to říkala. Energie je na hodnotě minus 100 %. Potřebovala bych, aby mi někdo uvařil, vyvenčil psa a zabavil dítě. Jsem naprosto neschopná čehokoli. Bed office nebyl třeba, naštěstí je víkend.

DEN 1 (menstruační fáze): Áááá. Miluju svou menstruační fázi. Všechny problémy se mi zdají tak vzdálené…

DEN 2: Potřebovala bych, aby mi někdo usmažil řízky. Řízky! Řízky! (Pravila vegetariánka.)

DEN 3: Miluju své hubené, nezavodněné tělo.

DEN 4: Hurá, dopřála jsem si dostatek bed officů a dneska už jsem dynamická. Vůbec mi nejde nebýt výkonná. Miluju svůj cyklus!

DEN 5: Tahle dynamická fáze je na houby. Pracovala jsem na deseti věcech, ale nic jsem neposunula a navíc mě bolí příšerně hlava.

DEN 6: Vůbec nechápu, jak můžou kolegyně tak dlouho žvanit v kuchyňce. A navíc jsou tak příšerně pomalé, vůbec mi nestíhají dodávat, co potřebuju.

DEN 7 (dynamická fáze): Jsem skoro jako muž. Zajímá mě jenom práce, práce – a prachy. Nadobí by se měl naučit umývat pes…

DEN 8: Návrat síly. Energie. Jistoty. Sebevědomí. Miluju svou dynamickou fázi!

DEN 9: Cítím se krásná. Silná. Zářivá. A v žádném případě v této fázi nesmí žádný muž řídit moje auto. Ať si počká 14 dní, pak ho možná – ráda – nechám…

DEN 10: Svět je nádherný. Zažívám stavy totálního blaha. Byla jsem v parku a rozprávěla jsem tam s bytostmi stromů. Svět je nádherný!

DEN 11: Těším se na svou kreativní, premenstruační fázi. Chtějí po mně nějakou tvořivou práci a mě zrovna tak baví povídat si s kolegyněmi v kuchyňce. Budu muset šéfovi vysvětlit, jak mi má zadávat práci. Teď prostě netvořím!

DEN 12: Myslím, že ovuluju z levého vaječníku. Cítím to jako takovou lehounkou bolest vlevo a v podbřišku. Prý tomu říkají „middle pain“. Miluju svoje nádherně fungující tělo.

DEN 13: Touha, touha, touha! Vůbec mi nejde nemyslet na sex… Mohl by mi někdo poradit, jak s tím mám pracovat? Možná by bylo ideální si to se šéfem vyříkat v posteli…
Cyklická žena - Laska

Copyright OSULE, 2013

Jak jste na to Vy? Máte to stejně nebo se Váš měsíční rytmus v něčem liší? Podělte se námi v komentářích.

Komentáře

  1. Katka napsal:

    tak tohle je opravdu přesné!! 🙂 Kéž by víc a víc žen si svého cyklu bylo vědomo a muži o něm věděli také, a respektovali ho. Přijde mi to, jako esenciální učivo pro základní školy! Mělo by se to povinně vyučovat. Děti by tak mohly také lépe chápat svoje maminky (a později také sami sebe a své partnerky) 🙂 Díky za článek!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.