Život je změna

změnaMáte pocit, že jste tvůrci svého života, že ho máte pevně v rukou, anebo spíš máte pocit, že ho, stejně jako Vás celého, má v rukou někdo jiný? Pokud ano, vyhovuje Vám to takto? Anebo byste rádi něco změnili?

Život je změna. Život je vývoj. A jen na nás je, jak se k těmto neustálým změnám postavíme. Navíc je dobré si uvědomit, že my sami ty změny můžeme ovlivňovat a také je dělat. Pokud chceme něco změnit, musíme to napřed umět definovat a pojmenovat. Tedy určit stav, jaký je nyní. A poté určit stav, jaký chceme, aby byl. A samozřejmě, pokud chceme změnit okolí, musíme nejdříve začít s touto změnou u nás samých. Takže to můžeme nyní vyzkoušet!

1)    Kdo jste tady a teď

Nemluvím o tom, co nyní děláte a v jaké třeba pracovní pozici jste. Co je potřeba, abyste teď udělali, je, si uvědomit, jak se cítíte. V tomto okamžiku i obecně v celém životě. Pocitů a myšlenek může být spousta. Pokud vás myšlenky matou, je dobré začít právě u pocitů. Ty vám pomůžou vyvolat ty správné myšlenky. Možná by happy telovám v tomto mohl pomoci také váš momentální tělesný stav, pokud se nemůžete vyznat ve svém duševním. Cítíte se dobře ve svém těle? Netrápí vás něco? Pokud ano, jak je to již dlouho? Kdy to začalo? Je vaše trápení chronického původu? Víte, že vaše tělo vám tímto způsobem vlastně radí, dává nápovědu, že není v jiných úrovních života nejspíš něco v harmonii?

Zkuste si všechny své myšlenky, momentální stav, v jakém jste, ať se to již týká práce, peněz, zdraví a vztahů, zapsat.

 2)    Kdo chcete být

dveře snyA nyní zkuste popřemýšlet o tom, kde byste se rádi viděli za jeden rok. Co byste chtěli mít jinak ve svém životě? Chtěli byste najít smysluplnější práci? Nebo byste chtěli začít pravidelně sportovat, aby se utužilo naše tělo? Či máte jiné cíle a plány? Napište si vaši budoucí vizi pod tu nynější.

A teď si řekněte, co by se muselo stát, jak byste museli začít, co by musel být váš první krok, abyste se mohli přiblížit své vizi? Vyberte si jednu oblast, kde nejste spokojení, jednu konkrétní věc, kterou chcete, aby za rok vypadala jinak a napište si ten úplně první krok, který byste pro to museli udělat. Tak, máte?

footprint 2Vidíte, že život je opravdu vývoj. Je to neustálý pohyb vpřed. Máme před sebou spoustu úkolů a všechny potřebují ten „první krok.“ Nečekejme proto na to, až..  (až bude Silvestr, abychom si mohli stanovit předsevzetí, nebo až bude víkend, protože bude víc času). Udělejme to již dnes! Pokud ne konkrétně, tak si alespoň dnes vytvořme plán na zítra a do něj zahrňme právě ten jeden krok, který jsme si napsali výše. Bude to problém zítra udělat? Opravdu? Co je výmluva a co je nemožnost ten první krok vykonat? Uvědomme si, jak je každý krok důležitý. Každý nový krok nás vede k našemu o rok staršímu a vyspělejšímu „JÁ“. 

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.