Kukuřičná kaše

DSC_029140 g kukuřičné krupice (mouky) v BIO kvalitě

400 ml vody (nebo rostlinného mléka)

½ lžičky mleté skořice v BIO kvalitě

na oslazení javorový nebo agávový sirup, med

něco navíc: máslo, kurkuma, ořechy, semínka (konopné, slunečnicové, chia,..), goji

 

Do hrnce nalijeme vodu (já používám ovesné mléko, může být jakékoliv jiné i sušené) a ohřejeme. Do teplého mléka nasypeme kukuřičnou krupici (popřípadě přidáme kurkumu a kousek másla) a za stálého míchání vše povaříme.

Já osobně vše odhaduji podle toho, kolik kaše chci uvařit. Kukuřičnou krupici sypu postupně, tak aby kaše nebyla příliš hutná. Celý tento proces je velice rychlý, do 2-3 minut máte kaši hotovou.  🙂

Připravenou kaši nalijeme na talíř a přidáme dle chuti skořici, osladíme sirupem nebo medem, posypeme semínky a plody goji, které předem opláchněte v teplé vodě.

Kurkuma působí protizánětlivě, obsahuje antioxidanty, které chrání buňky před působením volných radikálů. Je účinnou prevencí před rakovinou tlustého střeva.

skořiceSkořice je silně protiplísňová, zlepšuje trávení (zlepšuje metabolismus tuků a cukru u lidí s cukrovkou), zahřívá a stimuluje zažívací trakt

Chia semínka (šalvěj hispánská) obsahují proteiny, kvalitní sacharidy a také tuky. Jsou zdrojem Omega-3 mastných kyselin. Jsou vydatným zdrojem vlákniny, vápníku a antioxidantů. Obsahují přirozený zdroj železa, zinku, fosforu a magnesia. Chia semínka mají ohromné hydrofilní vlastnosti, umožňují vytvořit jemný a lehce stravitelný gel, který v těle významně snižuje hladinu krevního cukru.

Goji (kustovnice čínská) má vysokou výživovou hodnotu. Obsahuje 11 minerálů, 18 aminokyselin, 6 základních vitamínů, stopové prvky, polysacharidy, mastné kyseliny, karotenoidy, fenol,  kyselinu linoleovou, antioxidanty a jiné.

goji

tip 50

TIP: Tímto postupem připravíte jakoukoliv obilnou kaši. V prodejnách zdravé výživy již koupíte řadu směsí na obilné kaše. Mojí nejoblíbenější je kukuřično-jáhlová.

stop 50

STOP: Na oslazení nepoužívejte běžný bílý cukr, místo kravského mléka použijte raději vodu nebo rostlinné mléko a pokud máte problémy se slinivkou a trávením, vynechte také ořechy.

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

  1. robert napsal:

    To je zase dobrůtka! Dělám si ráno kaši s ovesných vloček a ovesného mléka, s ořechy, rozinkami a skořicí, tak mám teď novou inspiraci, díky!

  2. Tenky napsal:

    Dobry den. Muzete. Bude to trosku jine konzistence, neco na zpusob Kase pro dusi , ale kase to bude take. Alemari

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.