Šungit a šungitová voda

šungit-místoŠungit je neprůhledná černá uhlíková hornina stará 2 miliardy let. Může obsahovat 20 – 95% uhlíku. Jeho jediné naleziště se nachází v Karélii v severozápadním Rusku. O jeho původu se stále spekuluje. Od diamantu a grafitu se šungit liší pouze svojí strukturou.

fullerenAtomy uhlíku jsou uspořádané do pěti až šestiúhelníků a ty jsou svinuty do uzavřeného tvaru. Tyto molekuly uhlíku se nazývají fullereny a díky své struktuře jsou velmi odolné vůči vnějším fyzikálním vlivům. Za objev a studium vlastností fullerenů byla v roce 1996 udělena Nobelova cena za chemii R.F. Curlovi, R.E. Smalleymu a H.W. Krotoovi.

Léčebné vlastnosti šungitu

Šungit má absorpční, baktericidní a katalytické (čistící) schopnosti. Právě díky své vysokomocné struktuře dokáže šungit na sebe vázat velké množství jiných prvků. Proto se uplatňuje při výrobě pitné a užitkové vody, při čištění kontaminovaných a silně znečištěných vod. Dokáže také vyčistit vodu od ropných produktů a těžkých kovů.

Díky svým baktericidním vlastnostem se tohoto nerostu využívá ve filtrech při čištění pitné vody. Ničí škodlivé mezofilní bakterie a vytváří přirozené biocidní prostředí ve vodě.

Díky vysokému obsahu uhlíku má vysokou elektrickou vodivost a je využíván při ochraně před elektromagnetickým zářením či při rušení nepříznivého vlivu geopatogenních zón.

Historie

V roce 1709 také díky šungitu vyhráli nad Švédy Rusové bitvu u Poltavy. Tehdy bylo velmi horké a suché léto a veškeré vodní toky se „zelenaly“. Car Petr I. Veliký však vydal nařízení, podle kterého museli všichni vojáci pít vodu dezinfikovanou úlomky šungitu. A tak se mezi švédskou armádou rozmohly silné žaludeční a střevní nemoci, zatímco u ruských vojáků se takové případy téměř nevyskytovaly.

Petr I. Veliký v oblasti Karélie roku 1719 založil šungitové lázně. Zřídil zde také místnost obloženou šungitem. Stejně tak vojenská lékařská nemocnice v ruském Petrohradě má pokoj obložený šungitem. Léčebná doba pacientů umístěných v tomto pokoji se oproti jiným pacientům zkracuje a probíhá zde rychlejší zotavení po operacích.

sungitova-komora-Rostov na Donu

Šungitová komora Rostov na Donu

Použití šungitu

šungit.voda 2Používání šungitové vody se doporučuje pro léčbu těchto nemocí: lupénka, akné, ekzémy, astma, artritida, nemoci ledvin a jater, cukrovka, nachlazení, chronická únava. Šungitová voda léčí popáleniny, řezné rány, omezuje padání vlasů (posiluje vlasové kořínky), výplachem dutiny ústní můžete léčit bolesti v krku či záněty mandlí. Zkoumá se také možnost použití šungitu v léku proti nemoci AIDS.

Pro léčení se šungit dá využívat v podobě šungitové vody (pití, obklady) či šungitových mastí a krémů. Ty mírní bolesti a záněty, otoky kloubů, zlepšují krevní oběh. Také se můžete koupat v šungitové vodě. Taková koupel odstraní napětí a stres a energeticky vás pročistí. Pokud budete používat šungitovou vodu denně na očistu svého těla či tváře, bude poté vaše pokožka vypadat zdravěji a zvýší se její elasticita.

Doporučuje se pít 2-3 skleničky šungitové vody denně také jako prevence proti zažívacím potížím a na zlepšení cirkulace krve.

šungit.pyramidaPro zharmonizování prostředí, ve kterém se často pohybujete, či pro pohlcení elektromagnetického smogu, můžete používat šungit opracovaný do tvarů pyramid či koulí. Také se vytvářejí šungitové destičky na připevnění k mobilnímu telefonu.

Šungitová voda

Existují dva typy šungitu, které jsou dostupné. První obsahuje asi 30% uhlíku (fullerenů) a vypadá jako uhlí. Druhý typ šungitu (tzv. „elitní“ šungit) obsahuje cca 80% fullerenů. Je na pohled zářivý a vypadá spíš jako minerál galenit (tzv. leštěnec olověný). Protože je křehčí, nesnese jakékoliv tvarování. Obě formy šungitu dokážou vodu čistit, ale jinou rychlostí.

Do vody můžete umístit jak tvarovaný šungit (nejlépe kouli), tak šungit neopracovaný (šungitová drť). Oba šungity vodu harmonizují. Kulatý šungit však má vliv a čistí a harmonizuje spíše energetické tělo (emoční, mentální, duševní), zatímco neopracovaný šungit má vliv na fyzické tělo.

šungit uhlíŠungit vypadající jako uhlí (obsah 30% fullerenů)

Nezapomeňte před prvním použitím šungit očistit pod tekoucí vodou. Poté použijte:

100 gramů šungitu (asi ½ hrnečku) na 2 l vody a nechte 3 dny působit, než vodu začnete pít.

elitní šungit

„Elitní“ šungit

30 gramů (asi 1/8 hrnečku) na 2 l vody a nechte odstát 3 hodiny.

Čištění šungitu

Je důležité šungit pravidelně čistit, aby si zachoval svoje vlastnosti. Čistí se pod proudem tekoucí vody, nebo se nechá ve vodě ponořený (nejlépe v destilované, která je „hladová“ a neobsahuje žádné příměsi), a poté se dá uschnout na světlo, nejlépe však přímo na sluníčko.

Pokud používáte šungitovou drť k výrobě šungitové vody, ideální je tuto drť čistit jednou za dva až tři měsíce a to v nádobě s vodou s příměsí jedlé soli v poměru 3:1. Necháme drť ve vodě půl dne odstát, poté ji opláchneme ve vodě a dáme uschnout na přímé slunce. Po uschnutí je šungit připravený k opětovnému použití.

Petra Jánová ♡ Žijme svůj Život ♡

 

Zdroje:

http://www.sungit.cz/

http://www.carbongate.cz/voda.htm

http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ungit

http://probuzeni.blogspot.cz/2012/02/sungit-aktivator-vody.html

http://www.shungit-inspire.cz/

http://www.dancingwithwater.com/products/shungite-fullerenes-for-water/

http://www.shungite.com/

http://rainbowised.blogspot.cz/2013/04/shungite-stone-of-health-and-well-being.html

http://vimeo.com/77294202

 

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

 1. Zdeňka Rokoska napsal:

  Chci si zlepšit svoje zdraví,,

 2. Zdeňka Rokoska napsal:

  Chci si zlepšit svoje zdraví

 3. Alena napsal:

  Nelíbí se mi, použití slova hloupost na jiný názor, přitom sama se jen domníváte.

 4. Venedo napsal:

  naprosto s pisatelkou souhlasím, a nazývám to kravinou měnit kameny – nejste náhodou prodávájící těchto věcí – dle zahýkání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.