Jací vlastně jsme …

MS-OsvetimiKdyž bychom zašli do úplné podstaty našeho bytí, musíme vycházet z toho, jací jsme se narodili, co nám bylo dáno do vínku, co máme zapsáno v našem DNA a pokud půjdu ještě hlouběji, co máme zapsáno v našem epigenetickém kódu. To co je uloženo v našem epigenetickém kódu vychází z toho, kde a jak žili naši předkové, čím vším si prošli a co prožili, ať už to byli války, koncentrační tábory, hladomory, klima, lokalita, ve které žili, jakou měli povahu, co jedli, a jak obecně žili.

Tohle vše je v nás zakódováno a z toho je potřeba vycházet i při vhodnosti potravin pro náš organismus a nejen u nich.Jiné stravovací návyky a prospívající potraviny budou mít například Australané, Číňané, Japonci, Kanaďané a jiné zase obyvatelé severských zemí.

austrálieProto považuji za nemožné nastavit shodné stravovací doporučení pro celou planetu. To, co bude jednomu prospívat, bude druhému v konečném důsledku škodit. V tomhle cítím zásadní rozpor s klasickou medicínou a předkládanými informacemi z médií.

Různé striktní doporučení, ať už je to výživa podle krevních skupin, syrová strava, veganství nebo vegetariánství, makrobiotika a je jich obrovská řada a každý měsíc vyběhnou další a další novinky, přece nemůžeme aplikovat na jakoukoliv tělesnou konstituci, na obecně všechny typy lidí a úrovně osobního vývoje stejnou mírou. Tím nechci říct, že je nějaký směr špatně, všechno je v pořádku, jen člověk musí mít dostatek informací a opravdu vnímat sám sebe, aby se mohl vědomě rozhodnout, co je pro něj to nejvhodnější.

icelandNapříklad člověku, který žije v severských zemích, s největší pravděpodobností nebude prospívat syrová strava, nebo člověku, který má slabou konstituci nebude dělat dobře čistě vegetariánská strava člověku, který je konstitučně horkokrevný a má nadváhu asi nebude prospívat výrazně masitá strava se značnou mírou koření a kávy. Tudíž, to co může fungovat na kolegyni v práci nebo kamaráda na druhém konci světa, není předpokladem, že bude fungovat u nás samotných a to např. i za předpokladu, že budeme mít stejnou krevní skupinu.    

Tělo je velice chytré

tělo je chytréLidské tělo je perfektně fungující nástroj, který ví přesně a jak má fungovat, nikdo mu to nemusí říkat, jen náš životní styl, strava a přístup k nám samotným mu může klást překážky nebo ho naopak podpořit. Naše tělo ví, jak se bránit vnějších infekcím, virům, bakteriím, i nějaké té škodlivé buňce, která se v těle může zrodit.  Nechme rozpomenout našim tělům, jak to mají dělat, pokusme si uvědomovat, co a jak jíme, co a jak dýcháme, jak myslíme, co nám dělá dobře, vědomě přistupujme k jídlu, k typům potravin, k našemu odpočinku a k našemu aktivnímu životu. Bez vědomého uvědomění nám žádné knihy, poradci, média ani společnost nepomohou.

Přeberme 100% zodpovědnost za své zdraví, svůj přístup k sobě samotným, k našim potřebám a vydejme se na novou cestu, která bude o vnímání NÁS samotných, nikdo jiný než my sami to za nás neudělá.


více info o kurzu-tlacitko-web 9
 

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.