5 zdraví prospěšných tuků

V rámci zdravé výživy hrají tuky důležitou roli, jsou potřebné pro mnoho našich orgánových procesů a není potřeba si jim vyhýbat – naopak! Pojďme se podívat na pět neuvěřitelných tuků, které bychom měli mít v našem jídelníčku a které jsou bohaté na živiny.

1. Kokosový olej

Kokosové produkty nabízejí celou řadu příznivých účinků na zdraví. Kokosový olej je skvělý jak na vaření, pečení, smažení, tak ho můžeme přidávat do smoothies, ovesných vloček a jiných pokrmů.  

Kokosový olej nabízí antimikrobiální, antibakteriální a protirakovinné účinky. Zlepšuje trávení, vstřebávání živin a zdraví našich střev. Chrání srdce a cévy a pomáhá zvládnout diabetes typu 2. Kokosový olej podporuje zdraví ledvin a jater a podporuje imunitní systém. Podporuje metabolismus a dodává energii.

Kokosový olej je složený především z nasycených mastných kyselin, avšak na rozdíl od živočišných tuků neobsahuje žádný cholesterol. Mastné kyseliny v kokosovém oleji jsou triglyceridy se středním řetězcem, které jsou snadno metabolizovány a souží jako energie v těle. Výzkum naznačuje, že tyto mastné kyseliny mohou urychlit metabolismus, podporují hubnutí a zvyšují HDL (dobrý, ochranný cholesterol v těle).

2. Ořechy

Ořechy obsahují mnoho úžasných živin, zdravé tuky a bílkoviny. Ořechy jsou jedním z nejlepších zdrojů alfa-linoleové kyseliny a srdci a cévám zdravé omega-3. Omega-3 mastné kyseliny nabízejí četné zdravotní výhody, snižují cholesterol a působí jako prevence nemocí. 

Jsou bohaté také na aminokyselinu L-arginin, u které bylo prokázáno, že zvyšuje imunitní funkce, podporuje hojení ran, zlepšuje funkci cév a přispívá k zlepšení kardiovaskulárních onemocnění. Navíc, ořechy obsahují rozpustnou vlákninu a vitamín E. Vláknina pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a glukózy v krvi, zatímco Vitamin E je silný antioxidant. Vitamin E je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému, zdravou kůži a opravy DNA.

Oblíbené jsou mandle, vlašské ořechy a para ořechy. Vyzkoušejte je ve smoothies,  salátech nebo samostatně. Další způsob konzumace ořechů jsou různá ořechová másla. Nejsou vhodné v kombinaci z ovocem!

3. Avokádo

Avokádo je fantastický plod s mnoha nutričními přínosy pro naše tělo. Jsou vynikajícím zdrojem glutathionu, silného antioxidantu, který pomáhá čistit a chránit Vaše tělo. Odstraňuje těžké kovy a bojuje s volnými radikály. 

Glutathion pomáhá udržovat zdravý imunitní systém a zpomaluje proces stárnutí. Avokádo je bohaté na kyselinu listovou, u které bylo prokázáno, že snižuje výskyt onemocnění srdce a mozkové mrtvice. Je dobrým zdrojem vitaminu E, který chrání proti mnoha nemocem a pomáhá udržovat celkové zdraví.

Nejen, že jsou avokáda plné živin, ale studie prokázaly, že některé živiny jsou absorbovány lépe při konzumaci s avokádem. Avokádo můžete použít místo másla, do pomazánek, do salátu nebo ho přidejte do smoothie.

4. Semena

Semena, stejně jako ořechy, obsahují řadu prospěšných látek – zejména omega-3 mastné kyseliny a bílkoviny. Semena jsou také plná zdraví prospěšných minerálů jako je hořčík, selen a zinek.  

Je velice důležité zařadit do svého jídelníčku např. lněná semínka, Chia semena, dýňová semínka, konopná semínka a slunečnicová semínka. Chia semena jsou považována za tzv. „superfood“ neboli „super potravinu“, vzhledem k jejich extrémně vysokému obsahu živin. Jsou velmi bohaté na omega-3 mastné kyseliny, dokonce více než lněná semínka. Jsou plné mocných antioxidantů, vlákniny, hořčíku, fosforu, manganu, mědí, železem a zinkem. Konopná semínka obsahují až 20 aminokyselin, z toho 8 esenciálních (takových, které si tělo neumí vytvořit samo). Hrst konopných semínek denně Vás zajistí dostačující nutriční dávku potřebných živin.

Semena si můžete vychutnat téměř jakkoliv. 

5. Olivový olej

Olivový olej je tak zdravý olej, že ho můžete použít mnoha způsoby a to, jak k vnitřnímu užívání, tak i vnějšímu. Do salátů, zálivek, k nakládání, na vaření, pečení (tady pozor na vhodnost použití při vyšších teplotách), nebo i na ošetření pleti a kůže na těle. 

Tento olej je bohatý na mononenasycené tuky a antioxidanty, jako je chlorofyl, karotenoidy a vitamin E. Olivový olej je skvělý pro snížení krevního tlaku, prevenci rakoviny, řízení diabetu snížení závažnosti astmatu a artritidy. Zlepšuje činnost žaludku, podporuje chuť k jídlu a tvorbu žluči a také snižuje riziko srdečních a cévních onemocnění. Podporuje trávení a metabolismus tuků, proto Vám může být velkým pomocníkem k udržení zdravé váhy.

Jaké zdravé tuky používáte Vy? Máte zkušenosti s tím, jak působí na Vaše tělo? Napište nám dolů do komentářů.

Zdroj: www.mindbodygreen.com/1-7592-2/5-fats-that-dont-make-you-fat.html

 

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

  1. chci sice zhubnout, ale podle článku mi vyšlo, že změna se mne bude týkat pouze v tom, že si dám druhou večeři a pokoj si provoním mátou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.