Z nevědomého stravování na vědomé

rovnováhaMyslím si, že většina z nás někde uvnitř cítí a chápe, že na začátku naší cesty je velmi vhodné, aby v našem jídelníčku byla vyváženost, jak vařené a syrové stravy, stravy, která naše tělo udržuje v zásaditém prostředí, tak i stravy bohaté na enzymy a (stále ještě pro hodně lidí) střídmá konzumace kvalitního masa. Alespoň na začátku naší cesty k uvědomování si toho, co jíme, co nám prospívá a co škodí, co nám energii dodává a co naopak bere, z nevědomého stravování na vědomé.

Je to pomyslná „základní škola“. Abychom mohli přejít na „školu střední“, musíme tyto principy zvládnout, pochopit a žít. Rychlost každého z nás je velice individuální a někdo je již na střední škole a někdo dokonce i na vysoké, ale převážná většina potřebuje pochopit učivo základní školy. Nelze ji přeskočit, nelze jít ihned na vysokou, možná bychom se tam chvilečku udrželi, ale dlouhodobě se v tom nebudeme cítit dobře, bez pochopení našeho těla a naší duše nebudou věci fungovat, tak, jak bychom si přáli.   

Ptejte se, hledejte odpovědi…    

Většina z nás nemá své vlastní zdroje surovin, věnujte tedy alespoň svůj čas a pozornost tomu, že se budete zajímat, kde a jak se potraviny, které kupujete pěstují, zda-li jsou z místních zdrojů, zda-li nejsou stříkané různými chemikáliemi, nejsou pěstované pod umělým osvětlením, nejsou transportovány přes celé kontinenty.

transport zvířat a potravin žsž

Najděte si ve svém okolí svého řezníka, který odebírá maso od chovatele, kde mají zvířata kvalitní podmínky k životu, nejsou krmeny umělou stravou a nejsou napíchané antibiotiky. Zkuste se co nejvíce zaměřit na potraviny v co nejčistší a nejpřirozenější formě. Svému dítěti ani domácímu mazlíčkovi byste také přece nepodávali nekvalitní stravu, tak to nedělejte ani u sebe.

Kde na kvalitní potraviny vzít?    

Pokud si teď říkáte, že je všechno otázkou peněz, věřte mi, že není. A když se na to podíváte hlouběji, to co teď podle vás ušetříte za potraviny, ve stáří a možná i mnohem, mnohem dřív, investujete do léků.

Na to abyste lépe jedli, není potřeba dokupovat brambůrky, všemožná ochucovadla, instantní jídla, spoustu balené slazené vody, slazené džusy, paštiky, umělé salámy nebo hromadu čokolády.

nezdravé jídlo žsž

Když bude vaše tělo potřebovat odpočívat, není třeba jezdit do luxusních wellness center a na to abyste se více hýbali, není třeba nakoupit sportovní oblečení poslední módy a mít VIP členství ve fitku. O tomhle to přece není.

Pokud budete kupovat kvalitní potraviny, budete dostatečně spát a dopřejete si pravidelné procházky a třeba i vyjedete na kolo, vaše tělo vás bude milovat, bude mu to prostě a jednoduše stačit.

A ten koho opravdu milujeme a o koho se také staráme, ten nám svoji lásku vrací. To je prostý zákon akce a reakce. Zevnitř ven, ze shora dolů a naopak.

více info o kurzu-tlacitko-web 9 

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.