Proč neočkovat HPV vakcínou?

Prof. RNDr. Anna Strunecká, DrSc. – Jak přežít dobu jedovou? 3.díl

Máte dospívající dceru? Uvažuje o očkování pro rakovině děložního čípku? V čekárně Vašeho gynekologa na Vás ze všech stran koukají velké plakáty o nutnosti očkování a v ordinaci Vás gynekolog přesvědčuje o kvalitách a bezpečnosti HPV vakcíny?

Fakta:

– Vakcíny nebyly dostatečně testované na mladých děvčatech pod 15 let.

– Nákaza HPV se spojuje se sexuálním životem, proto se doporučuje očkovat dívky ještě před jeho zahájením. Co spíše informovat mladé dívky o důležitosti ochrany?

– Vznik karcinomu můžeme pozorovat až po 10, 15 i více letech. Takže tvrzení, pokud nenaočkujeme dospívající dívku, tak ji vystavujeme riziku smrti jsou zcela morbidní.  Naopak jeden z mnoha nežádoucích účinků očkování HPV vakcínou je právě úmrtí.

– Stále se ještě neví, za jak dlouho se protilátky v těle dívek vytvoří. Vakcíny, které jsou prodávány v ČR mají účinek na max.6-8 let. Co pak?

– V systému, kde mohou ženy sdělovat nežádoucí účinky HPV vakcíny, bylo v květnu 2013 nahlášeno více než 30 000 nežádoucích účinků, z toho bylo 126 úmrtí a asi 10 000 návštěv na pohotovosti. Do tohoto systému sděluje své problémy pouze 10% očkovaných. Odkaz naleznete zde: www.sukl.cz/hlaseni-pro-sukl

– Jedná se o celosvětový experiment, zda-li pomocí těchto typů vakcín bude možno zabránit onemocnění

„Je lépe slyšet podobná varovaní, než být v situaci matky, která říká: Kdybych to byla věděla, nikdy bych svoji dceru vakcínou HPV nenechala očkovat.“

E-book: Očkování-máme volbu? si můžete stáhnout ZDE.

 

Děkujeme: www.rizikaockovani.cz, www.almi.cz a Miloš Palatka

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.