Opary

žsž - opary puchýřkyMalé, bolestivé a svědivé puchýřky naplněné tekutinou, které dokážou člověku na nějakou dobu znepříjemnit život. Ano, řeč je o oparech.

Z pohledu fyzického

jsou tyto opary způsobené tzv. herpetickými viry. V tomto článku se bude zabývat virem Herpes simplex 1 (HSV1), který stojí za vznikem oparů na rtech a nosních sliznicích. Také se však může vyskytnout na sliznici dásní, měkkého i tvrdého patra. Mezi další druhy virů uvedu ještě Herpes simplex 2 (HSV2), sexuálně přenosný opar vyskytující se na genitáliích a vysoce bolestivý a dlouhotrvající pásový opar neboli Herpes zoster. Na genitální opary si musí dávat pozor zejména ženy v období těhotenství. Hrozí až riziko poškození plodu.

žsž - Herpes-Simplex-Virus1Vraťme se tedy k námi nejrozšířenějšímu typu oparu Herpes simplex 1 (HSV1). K nákaze dochází zejména v dětství a virus oparu od té doby zůstává v těle v tzv. latentní formě. Je skryt. První infekce se ve většině případů neprojeví žádnými příznaky. Výjimečně se může projevit nejčastěji u batolat či malých dětí zánětem dásní a sliznice ústní dutiny. Průběh může být signalizován horečkou s následnými bolestivými afty či puchýřky na sliznici v dutině ústní, které provází zvýšené slinění. Malé dítě je plačtivé a odmítá jídlo i pití. Je tedy potřeba dítě sledovat, aby nebylo dehydratované. Při opakované infekci se již objeví typické puchýřky na okraji rtu či kolem nosu.

První příznaky

oparu se začínají projevovat jako svědící a zarudlé místo na rtu, které může být při tlaku mírně bolestivé. Začátek oparu také poznáte specifických brněním. Následně se začnou vysévat skupinky drobných lesklých puchýřků, které se po nějaké době zacelí. Po vysychání se vytvoří nahnědlý stroupek s praskající tendencí. To je moment, kdy opar přestává být infekční a hojí se. Celý tento proces trvá převážně kolem 14dní. Průběh onemocnění může provázet zvýšená teplota až horečka a případně i zduření uzlin.

žsž - opar - suchýTento typ oparu není nijak nebezpečný. Avšak je důležité vnímat, že je to virové onemocnění a je vysoce nakažlivé. Při přenosu viru může být napadena také ušní oblast či oblast kolem a uvnitř očí s následným zánětem spojivky a rohovky. Zejména u malých dětí hrozí při neléčení až možnost vzniku encefalitidy.

Tyto viry jsou od první nákazy již celoživotně uloženy v nervových buňkách a odtud se přemisťují do kožních buněk, kde se projeví již zmíněnými vodnatými a bolestivými puchýřky. Zajímavé je, že tento virus v sobě podle průzkumů nosí, v závislosti na lokalitě a životních podmínkách, až 90% celosvětové populace. Avšak aktivní je pouze u některých z nás. Opary se tedy většinou vytvoří při oslabení organismu. Aktivovat ho může nachlazení, horečka, jiná virová infekce, menstruace nebo i opalování a silný vítr. Dle mých vypozorovaných zkušeností bývá dost zásadním aktivátorem stres, nervové vypětí a obecně negativnější způsob myšlení a žití.

Ráda bych ovšem připomněla, že viry jako takové nezpůsobují onemocnění.

Z duchovního hlediska

může výskyt oparu signalizovat určitý vnitřní konflikt a duševní napětí. U většiny z nás nestačí pouze jedno varování k pozitivnější změně našich pohledů a postojů k životu a nám samotným. A tak se opary vyskytují opakovaně. Uvnitř takto oslabeného člověka je pravděpodobně jistá nespokojenost či nepřijetí určité situace. Bolest provázející opary je naše vnitřní bolest. Na povrch se skrze puchýřek chce dostat něco, čeho se bojíme, co ukrýváme. žsž - opary odmítaníMůže to být obava z blízkosti partnera. Strach z toho, být mu blíže a projevit naši smyslnost. Oparem si ho držíme v dostatečné vzdálenosti. Nepřipouštíme si ho k sobě a ke svému fyzickému tělu.

Opar může do určité míry signalizovat také určitou nechuť k intimnostem a polibkům. Strach sdělit naše pocity a myšlenky jak sobě, tak partnerovi. Lepší je tedy bolestivý opar, než hledání příčiny těchto nepříjemných pocitů a myšlenek strachu. Bojíme se naše nečisté myšlenky skrze slova vyslovit a tvoříme si tak jejich zhmotnělou formu na rtech a tím jsou opary.

Opar provázející horečka či opar aktivující menstruace může poukazovat na náš vnitřní žár, který máme dost často spojený s oblastí naší sexuality. Opary z duchovního pohledu může také aktivovat naše skrytá agrese, dlouhodobá nespokojenost nebo vztek. Neumíme si vyčlenit svoje hranice a jejich porušování v nás vytváří tlak a bolest, který zatím neumíme sdělit. Tak dlouho to všechno v sobě držíme, až přijde jedna situace, kterou již nejsme schopni ustát. Všechen stres, strach, obavy, vztek, vnitřní tlak, nevyjádřené myšlenky či ukrytá vášeň vybuchne v bolestivý puchýřek.

žsž - opary léčbaKdyž už se opar vyskytne, je dobré nasadit potřebnou léčbu co nejdříve v začátku. První pomoc poskytne potírání tea tree olejíčkem, eukalyptem nebo mastí z meduňky lékařské. Sníží pocity pálení a svědění. Pomůže také potírání místa léčivým krystalem z kamence, kostkou ledu a čerstvě vymačkanou šťávou z citrónu.

Po celou dobu výskytu oparů, ale i dlouhodobě, je potřeba posílit imunitu. V akutní fázi je dobré užívat vysoké dávky vitamínu C s bioflavonoidy (4-5x denně) v kombinaci s tinkturou či kapkami z Echinacei a Lichořeřišnice. Navyšte také užívání vitaminu skupiny B, ideálně B-komplex v silnější formě. Na akutní fázi je dobré mít doma také v zásobě čínské bylinky. Z homeopatik bych doporučila například Natrium muriaticum CH5. Mezi velice účinný doplněk stravy patří aminokyselina lysin v kombinaci se zinkem. Lysin působí přímo proti růstu viru HSV1. V aktuální fázi je potřeba množství navýšit a užívat jej ještě tak měsíc po uzdravení. Poté je možné množství snížit a užívat pouze preventivně.

žsž - opar zeleninové šťávyJelikož jde u oparů o výraznou kyselost v těle, doporučuji se dlouhodobě snažit o tzv. acidobazickou rovnováhu. Čas od času si také dopřejte očistné dny na čistě rostlinné stravě a zeleninových šťávách.


Pro dlouhodobé posílení imunity
doporučuji užívat potraviny, které mají zásadotvorné tendence. Vyzkoušejte současně také konzumaci Slzovky obecné známé také jako perličkový ječmen či hato mugi. A to ve formě čaje či nápoje, tak i v její přirozené podobě uvařením malých krup. Ze svého jídelníčku, minimálně po dobu výskytu oparu, vynechte všechny mléčné výrobky, pečivo, ideálně také masové výrobky, slazené potraviny a také ořechy.

Co říci na závěr?

Pokusme se oprostit od zloby a vnitřní naštvanosti a to zejména, sami k sobě. Naučme se vyjadřovat svoje myšlenky, pocity a touhy upřímně a s láskou. Poznejme svoje hranice a jemně, avšak s danou vážností a bez zbytečných urážek, je sdělujme našemu okolí. Pokud máme v sobě vztek či strach, pátrejme po jejich příčinách o samotě a neobviňujme ostatní. Sdělujeme sobě i druhým, naše přání, ale i naše obavy. Nechme vzejít na povrch naše temnější stránky. Akceptujme a nechme rozkvést naši smyslnost. Přijměme naši skutečnou sexualitu. Dovolme naši rtům říkat i věci, které nám nejsou někdy úplně příjemné, jsou ale důležité pro náš růst.

Tento článek vyšel v časopise Bylinky revue 01/2016.

Bylinky revue 01/2016

Zdroj obrázků: www.istudymedicine.com, www.herpestreatmentbox.com, www.healthtap.com, parentinghub.co.za

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

  1. Honza napsal:

    Díky, moc přínosný článek.

  2. marvis ven napsal:

    Byl jsem celkově vyléčen z viru Herpes s rostlinnou medicínou
    Ahoj všichni, jsem zde, abych svědčil o skvělé práci DR MOHAMMED v mém životě s pomocí jeho bylinné tradiční medicíny. Od roku 2015 trpím Herpesem a od té doby jsem hledal řešení, jak ho léčit. Byl jsem v různých nemocnicích, ale zjistil jsem, že žádný z nich pro mě nevypracoval, že jsem jenom plýtvat penězi. Pak jsem užíval mé léky, abych udržel můj život a snížil bolesti. na věrný den dostávám telefon od mé sestry a začala mi říkat, že její přítel, který trpěl stejným herpesem, byl právě vyléčen pomocí herbářského lékaře. a tolik lidí bylo vyléčeno z HIV prostřednictvím svého bylinného léčiva. Pak jsem byl přemýšlel, i když jsem byl trochu zmatený, takže mě povzbuzovala, abych mu dal také soud. pošlu mi ho a po nějaké diskuzi a pošle mi bylinný lék prostřednictvím DHL COURIER SERVICE. Vzal jsem bylinný lék podle pokynů po několika dnech, kdy jsem začal zaznamenávat nějaké změny a moje příznaky byly úplně pryč, po nějakém týdnu chci svého lékaře k testu a můj opar je naprosto negativní. Dnes jsem zcela zdarma. může Bůh požehnání tomuto člověku za jeho léčbu v životě, prosím, kontaktujte tohoto lékaře o léčivé rostliny. herbalcure12@gmail.com nebo whatsapp / call +2349036036397, takže můžete také vyléčit a podělit se o své svědectví., VIRUS, KTERÝ JE TŘEBA POUŽÍVAT, HIV, CODE SORE, RAKOVINA, DIABETY, ACNE a mnoho dalšího jen kontaktujte a uvidíte pro tebe

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.