Nachlazení a chřipka II. – mysl

V předchozím článku jsme si prošli nachlazení na té fyzické úrovni. A co takhle duševní? Zapřemýšleli jste se také někdy nad tím, že jakákoliv nemoc je jen informace a že prostřednictvím nemoci k nám promlouvá naše moudré Já?

schodyHorečka neboli energie tepla se rozpíná do všech stran. Vypuzuje vše nepotřebné a škodlivé. Na duševní úrovni nám ukazuje, že je naše mysl přeplněna různým smetím a vnitřními konflikty a samotná na tento úklid už nestačí. Proto přichází horečka, která nás zažene do postele a donutí nás uklidnit svoje myšlenky a v lepším případě je i srovnat. Berte horečku jako Vašeho pomocníka, který Vám jen ukazuje, že je nutné vypnout a poté vykročit novým směrem, postavit se k životu čelem.

svobodaRýma je vlastně synonymum pro vnitřní pláč. Naše duše pláče, neumí se srovnat s věcmi, které nás potkali a které jsme neuměli přijmout s láskou. Stavíme si kolem sebe obranný štít. Rýma je očistný proces a naše potřeba být chvíli sami se sebou (rýmou si držíme lidi od těla). Je potřeba si odpočinout, vyjasnit si problémy, podívat se hlouběji do svého nitra a začít nahlížet na svět s radostí.

Kašel souvisí s plícemi a plíce symbolizují svobodu. Svobodu se nadechnout. Pokud nás přepadne kašel pravděpodobně je to odraz prostředí, ve kterém žijeme. Kašlem na sebe poutáme pozornost, obzvláště děti na sebe takhle strhávají pozornost rodičů. Neumí vyjádřit své potřeby a touhy. Kašel nám také ukazuje, že na něco opravdu kašleme, jsme unavení z okolního světa, který si ale vytváříme jen my sami. Potřebujeme se vykašlat na problémy, které zažíváme, termíny, které nás svazují. Jsme unavení a vyčerpaní. Je potřeba si určit naše hodnoty a priority, umět sdělovat okolnímu světu, co je pro nás důležité, co chceme a nepotlačovat agresi uvnitř nás. Nedržet to v sobě a nechat do svého života proudit poznání, že to, po čem toužíme a co od života chceme, je naprosto v pořádku.

radost

Radost, láska a úsměv jsou léky naší duše. Vytvářejme si je každý den.

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.