Přírodní bělení zubů

zkažené zubySen snad každého z nás je mít krásné, zdravé a pokud možno i zářivě bílé zuby. Jak toho ale dosáhnout? Existuje řada metod, od ordinačního po domácí bělení.

Já jsem asi před rokem absolvovala ordinační bělení a můžu Vám říct, že bych do toho už nešla. Jak z důvodu chemického působení, kdo ví čeho a pak také z následné faaakt velké bolesti zubů (při bělení ráno se bolest dostaví odpoledne a pokud se Vám podaří usnout, tak do rána zmizí, ovšem i pár dní potom se venku moc svěžího vzduchu nenadýcháte 🙄 ).

Takže jsem pátrala, zkoušela a našla téměř zázračný návod, jak si vybělit zuby doma a za pár minut!

kurkumaTím zázrakem je kurkuma. 

Jak tedy na to? Smíchejte cca 1/2 lžičky kurkumy (nejlépe v BIO kvalitě) s troškou vody. Pokud ji chcete použít jako pastu, doporučuji vody méně, aby vznikla kašička a šla snadno nanést na kartáček. Touto směsí si vyčistěte zuby, tak jak jste zvyklí. Můžete ji namíchat i více „tekoucí“ a použít jako ústní vodu.  Pro ty z Vás, kdo mají bělící násadky od zubního lékaře, nebo z nějaké bělící sady, můžete je krásně použít i tady (jen jejich barva pak bude žlutá 🙂 ) Dobu působení zvolte od 5-15 min.

Kurkuma působí antibakteriálně, antimykoticky, antisepticky a antimikrobiálně. Výborně Vám tedy poslouží i při problémech s dásněmi a zubními kazy. Pokud Vás bolí v krku, můžete ji v tekutější formě kloktat.

Kurkuma je zázrakem i v jiných oblastech působení. V čínské medicíně se kurkuma používá na jaterní potíže, překrvení a krvácení. V indické medicíně je používána pro její schopnost čistit tělo, při horečkách, trávicích potížích, zánětech, artritidách, při žloutence a jaterních potížích. 

KEEP SMILING  😀

zářivé zuby 1

Druhým tipem, jak efektivně vybělit zuby je použití jedlé sody a čerstvé citrónové šťávy. Lžičku sody smíchejte se šťávou z citrónu tak, aby vznikla jemná kaše, a touto směsí si vyčistěte zuby. Doporučuji vyzkoušet, jak na to Vaše zuby budou reagovat, u citlivějších osob můžou zuby trošku bolet nebo můžou být citlivější. Tuto směs používejte 1-2x týdně.

Třetím tipem je použití kokosového oleje (i k běžnému čištění zubů). Stačí nanést na kartáček nebo přímo do pusy a vyčistit zuby. Můžete přidat i různé éterické oleje – mátu, hřebíček, mateřídoušku nebo třeba šalvěj.

tip 50

TIP: Při vaření používejte spolu s kurkumou i pepř. Jediná molekula pepře, piperin, zlepšuje využití kurkuminu až 1 000 krát. 

stop 50

POZOR: Kurkuma obsahuje žluté barvivo kurkumin, který potvůrka hodně, ale opravdu hodně barví. Dávejte tedy pozor na vše kolem a také se připravte na to, že i Váš kartáček bude trvale žlutý.

Zdroj obrázku: http://randalldsmith.com/

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

 1. Daniel napsal:

  Vypadá to zajímavě. Mám tedy od kurkumy očekávat okamžitý nástup nebo se užívá v pravidelných intervalech? Totéž s kokosovým olejem. Další otázka se týká kyseliny citronové – přeci jen je to dosti agresivní kyselina, nemá to negativní vliv na sklovinu či zubní krčky? Tak nějak si říkám, že není v pořádku to, co se projevuje bolestivostí…

  Děkuji za článek i odpověď.

  • Obecně je vždy lepší něco dělat krok za krokem, než očekávat, že se něco stane tzv. „přes noc“. Uvidíte sám, u někoho, kdo se o své zuby stará a má je světlejší, stačí třeba jen jedna nebo pár ošetření. U člověka, který pije denně mnoho kávy, kouří a pije červené víno, to je cesta delší. A záleží také na odolnosti zubů, vůči vnějším vlivům. To stejné je i s kyselinou citrónovou, opět bych se řídila svým pocitem a citlivosti zubů. Pokud tomu vnitřně nebudu důvěřovat a nebudeme ten proces těšit, pravděpodobně se dostaví i bolest. Danieli, moc děkujeme za Váš zájem!

 2. Lea napsal:

  A ked kurkuma farbi vsetko na zlto, nebude mi tak farbit aj zuby? 😀

  • Nebude. Lehce „žlutá barva“ zůstane jen na místě zubního plaku, takže je to i dobrá kontrola, jak dobře si čistíme zuby. Nicméně zubní nití nebo kartáčkem to ihned odstraníte.

 3. Kamila napsal:

  A není to s kurkumou to stejné jako s citronem a sodou – že sice zuby vybělí a to skvěle ale poškodí sklovinu a způsobí citlivost zubů (na pořád)? Popravdě slyším prvně, že by někoho až tak po bělení bolely zuby. Já chodím sem http://www.schwarzdent.cz/nase-sluzby/beleni-zubu/ a teda zuby jsou sice citlivější ale rozhodně tak nebolí.

  • Iv. napsal:

   Opravdu záleží na citlivosti zubů, já např. nemůžu použít ani sadu na domácí bělení od zubaře, po prvním použití mě neskutečně bolely zuby 2 dny než bolest začala ustupovat.

 4. Iv. napsal:

  Sodu opravdu doporučit nelze, navždy poškozuje sklovinu!!!

  • Desssss napsal:

   Kurkumu doporučuju, nejen že neničí sklovinu, ale u mě působí okamžitě, tedy po zhruba alespoň 5-10 minutách čištění. Můžu jen doporučit a i když BIO tak 50kč mě vážně nezabije

 5. Adéla Matějíčková napsal:

  Ja bych se chtela zeptat ohledně ty kurkumy jak často ji mam používat a jestli jenom večer před spaním nebo můžu i rano(ještě dotaz kde bych ji mohla koupit???)
  Děkuji za odpověď

 6. Honza napsal:

  Ahoj,
  Po vyčištění kurkumou čistíte následně i zubní pastou ?
  Díky za odpověď

 7. lenka napsal:

  Ja bych se tou kurkumou bala, adsi si koupim na beleni zubu nejakou prirodni belici zubni pastu..na notinu toho je dost 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.