Horká voda

piti horke vodyDostatečný pitný režim je pro naše tělo velice zásadní a k nejvhodnějším nápojům patří obyčejná pitná voda. Mnohé lékařské studie nám nyní říkají, že bychom měli vypít 2 – 3 litry tekutin denně. Tedy cca 20 – 40 ml tekutin na 1 kg tělesné hmotnosti za 24 hodin. Tohle asi tak víme všichni. Ale co teplota vody? Zamýšleli jste se někdy i nad tímto faktem?

Obecné pravidlo je, že jakýkoliv nápoj by měl mít alespoň pokojovou teplotu. Pokud je chladnější nebo extrémně chladný (ledové nápoje, …) výrazně oslabuje naše trávení a z dlouhodobého hlediska ochlazuje celý náš zimomřivostorganismus (způsobuje vnitřní chlad). Tady by si měli dávat pozor převážně lidé, kterým je neustále zima a jsou unavení (tzn. jinový typ člověka), ale i u osob, kterým je neustále teplo, mají energie na rozdávání (tzn. jangový typ člověka), pravidelné pití chladných nápojů škodí. Stejně je to i u popíjení studených nápojů v tropických létech. Ano, v těchto obdobích tělo potřebuje ochladit, jen je daleko vhodnější použít jak nápoje, tak i potraviny, které nás ochladí svým tepelným účinkem, ne teplotou!

termoskaPojďme tedy prozkoumat téma horké vody. Horká voda patří k nejstarším nápojům a má velice pozitivní účinky na naše zdraví. Chrání před vnitřním chladem, trávicími obtížemi, před nadýmáním, před potřebou velké konzumace alkoholu, kávy a koly. Pomáhá při nadváze a před spaním má uklidňující účinek. Možná se vám doporučení pít horkou nebo alespoň odraženou vodu zdá „divné“, je to jen o zvyku a výsledky jsou obrovské. Ptáte se, jak to udělat, když jste celý den mimo domov? Stačí si vodu ohřát do termosky a popíjet během dne.

Horká voda působí také na čištění organismu, tak jako když myjete nádobí, tak se lépe umyje, použijete-li horkou vodu. Pro očistný proces je potřeba, aby voda byla opravdu horká a pila se ideálně každých asi 30 minut nebo alespoň 1x za hodinu. K tomu můžete pít i jiné tekutiny, nejlepší je opět čistá voda nebo kvalitní sypané čaje. A takto můžete pít opravdu dlouhodobě 🙂 .

Jak je to s tuky v těle? Pokud budete pít dlouhodobě pouze studené nápoje, tuky z jídla ve Vašem těle tzv. „ztuhnou“ a nalepí se na střevní stěny. Tělo se cítí nafouklé, unavené a je Vám těžko. Tloustnutí a obezita mají řadu příčin, avšak spolu se zdravými a Vámi prospěšnými potravinami, můžete pitím horké vody výrazně podpořit i samotný hubnoucí proces.

Ať už chcete podpořit hubnutí, očistit tělo, zbavit se vrásek, podpořit trávení nebo zahřát organismus, horká voda je pro Vás dobrá volba.

čaje

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

 1. Robert napsal:

  Hm, tak to je pro mě novinka, díky za inspiraci horkou vodou. A to tak rád piju studenou!

  • Roman Kaduch napsal:

   To by jsem měl žaludeční vředy, by jsem si popálil jazyk + rakovina, vysoký krevní tlak i tep srdce, lepší je pít studenou, ale ne ledovou.

 2. Lenka Romaňáková napsal:

  Ahoj, piji již 4 roky na lačno, někdy přes den…takže přidám .Díky lenča

 3. […] Do vody můžete přidat vymačkaný citrón, jablečný ocet nebo si připravit šungitovou vodu. Pro lepší detox a odplavení odpadních látek pijte horkou vodu. […]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.