5 tipů na detox těla

Naše tělo je velice chytré, má přirozenou schopnost detoxikovat neboli očišťovat a uzdravovat samo sebe. Dopřejme mu tedy pravidelně optimální podmínky pro zdravé fungování a proces očisty.

1. Pijte dostatek vody

vodaJeden ze základních a jednoduchých principů očisty těla je dostatečný přísun tekutin. Říká se, že hlad je převlečená žízeň. Náš organismus je tvořen až ze 70 % vodou. Voda je hlavním zdrojem našeho života, důležitou součástí výživy. Pijte čistou vodu nebo kvalitní čaje alespoň 30 minut před jídlem, jedině tak bude mít dostatek času správně proniknout do buněk vašeho těla a bude hydratovat vaši žaludeční sliznici pro dobrou přípravu pro správné trávení.

Do vody můžete přidat vymačkaný citrón, jablečný ocet nebo si připravit šungitovou vodu. Pro lepší detox a odplavení odpadních látek pijte horkou vodu.

TIP: Pijte celý den pouze vodu, její množství navyšte klidně i na 4 litry a více. 

STOP: Nikdy nepijte jakékoliv nápoje současně s jídlem. Ředí žaludeční obsah a zpomaluje trávení.

2. Zařaďte zelené nápoje

zelené smoothieZelené šťávy jsou úžasný způsob, jak přidat život do našeho těla a dodat potřebný chlorofyl do krevního oběhu. Výborná a velice zdravá je šťáva ze zeleného ječmene, pomáhá v prevenci celé řady civilizačních chorob, zejména u překyselení organismu.

Vyzkoušejte také zelené smoothies (vše vhoďte do mixeru, přidejte trošku vody a rozmixujte):

– řapíkatý celer, okurka, kapusta, citrón (případně hruška) 

– řapíkatý celer, okurka, citrón, petrželka (nebo koriandr, případně hruška)

– špenát, řapíkatý celer, okurka, citrón, zázvor 

TIP: Petržel a lístky koriandru jsou velmi silné přírodní zelené rostlinné potraviny pro detoxikaci těžkých kovů z těla. 

3. Dopřejte si jablečnou očistu

jablečný detoxJasnovidec Edgar Cayce říká, že syrová jablka jsou samostatným pokrmem a jako taková by se měla konzumovat (časově odděleně od ostatního jídla). Velmi oblíbená a uznávaná je jeho třídenní jablečná detoxikační kůra. Úžasně působí na celé tělo, obzvláště na očistu ledvin a jater. Výborně poslouží i u všech typů revmatických onemocnění (pokud jsou vaše potíže rozsáhlejší, můžete tuto kůru prodloužit).

Po tři dny jezte pouze jablka (množství podle potřeby – cca 1,5-2 kg/denně). Pokud možno v BIO kvalitě nebo domácí. Nemáte-li domácí, raději oloupejte slupku. K tomu vypijte minimálně 2 litry čisté vody.

TIP: Dalším čistícím prostředkem pro organismus je jablečný ocet. Obsahuje řadu minerálních látek – draslík, vápník, fosfor, sodík a většinu stopových prvků. Ráno nalačno a večer asi hodinu před spaním si smícháme tři čajové lžičky pravého jablečného octa (nejlépe v BIO kvalitě) s jednou čajovou lžičkou kvalitního medu a zalijeme třemi dcl čisté vody. 

STOP: Podle Cayceho by se jablka v syrovém stavu neměla s ničím kombinovat. 

4. Začněte zhluboka dýchat

dýcháníJedna z prvních věcí, co člověk zaznamená po příchodu do fyzické reality, je nádech. Dech je s námi přítomný každičký okamžik našeho života, až do jeho skončení. Bez dechu není života. Dechem můžeme výrazně posílit naši životní energii, kterou Číňané nazývají čchi. Hluboké břišní dýchání, kdy naplňujeme břicho vzduchem a rozšiřujeme naši bránici, je velice mocná technika pro detoxikaci těla. Až 70% odpadů těla je vylučováno právě dechem pomocí plic a zbytek močí, kůží a stolicí.

Cvičte 10 pomalých hlubokých nádechu do břicha po dobu 4 sekund, zadržte dech na stejnou dobu a opět po dobu 4 sekund vydechněte. Výdech veďte stažením břicha dovnitř (můžete si jemně pomoci i rukou).

Toto cvičení, kdy dýcháte dlouho, pomalu a hluboko provádějte tak často, jak je to možné.

TIP: Zajděte si na lekci pránájámy, kde vás naučí, jak správně dýchat.

5. Vyzkoušejte chlorellu

chlorellaChlorella je sladkovodní zelená řasa s léčivými účinky. Má stejně tak jako zelený ječmen vysoký obsah chlorofylu a hlavně je velkým zdrojem vitamínů, minerálů, bílkovin a dalších důležitých látek. Váže na sebe toxické látky a odvádí je z těla ven. Zlepšuje stav střevní i žaludeční mikroflóry, likviduje plísně a kvasinky, podporuje trávení, svými detoxikačnímu schopnostmi pomáhá bojovat s rakovinou a mnoho dalšího.

Kvalitní chlorellu můžete koupit na www.vitalvibe.cz.

TIP: Na trhu je řada druhů chlorelly (typy i místa pěstování). Osobně doporučuji zvolit tuto řasu z našich podmínek tzn. českou, nicméně není to podmínkou. Každý druh má svoje specifické výživové hodnoty. Jde o to, co od ní pro své potřebujete získat.

Registrace-tlacitko-web

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.