23 zahřívacích tipů na chladné počasí

Zimní období (obvykle) přináší zimu a sníh. Může to být pro nás stresující na mnoha úrovních. Můžeme zaznamenat kašel, nachlazení, rýmu, bolesti těla nebo i deprese. U většiny z nás tělo v zimním období touží po větším množství jídla. Je to přirozené, tělo se proti případným důsledkům zimy snaží zabránit. Můžeme být také méně fyzicky aktivní.

Kombinace příliš mnoha potravin s menší fyzickou aktivitou jsou recepty špatného zdravotního stavu a nárůstu tělesné hmotnosti. Podívejme se na následujících 23 způsobů, kterými si můžeme udržet dobré zdraví i ideální tělesnou váhu i v chladu a suchosti zimních dní.

23 horkých tipů

1. Pijme denně 6-10 šálků zahřívajících nápojů, jako je například horká voda a bylinkové čaje. Zabráníme tak dehydrataci.

2. Jezme čerstvě připravené teplé jídlo pro zvýšení krevního oběhu a zvýšení tepla v našem těle.

3. Udržujme naše tělo v teple tím, že nosíme teplé oblečení, nejlépe z přírodních vláken.

4. Zvyšme příjem vlákniny, která udržuje naše střeva v čistotě.

5. Přidejme posilující a zahřívající zeleninu: kapustu, česnek, pórek, červenou řepu, růžičkovou kapustu, mrkev, dýni, sladké brambory, zelí, cibuli a obiloviny: pohanku, fazole adzuki a oves.

spánek6. Mějme dostatek spánku. Většina z nás, potřebuje 7-8 hodin spánku (nejlépe v noci). Pokud nemáme nedostatek spánku, jsou naše těla daleko víc náchylné k různým onemocněním. Spánek je palivo!

7. Jezme zeleninu hořké chuti, jako je čekanka, rukola, polníček. Z pohledu TČM pro vyvážení chladu v těle.

8. Vyhněte se ochlazující zelenině, které je vhodná především v teplém létě, jako jsou rajčata, okurky a listový salát.

9. Dopřejme si každodenní masáž sezamovým olejem, který je bohatý na mastné kyseliny. V tomto období chladu a sucha nám zvlhčí pokožku (bude jemná a hladká) a uklidní nervový systém.

žsž-zimní běh10. Každý den běžme na 20-60 minutovou procházku na čerstvý vzduch. I když je zima!

11. Pijme zahřívající bylinné čaje s kořením, jako je zázvor, skořice a kardamon.

12. Vyhněme se rafinovanému cukr, který oslabuje imunitní systém.

13. Použijme zdravá sladidla (v omezeném množství), jako je med, který posílí imunitní systém a dodává teplo do těla (na rozdíl od mnoha jiných sladidel), melasa plná železa a dalších minerálů nebo třeba javorový sirup.

14. Čtěme knihy, poslouchejme hudbu, meditujme nebo dělejme cokoliv, co je pro nás uklidňující. Dobrý odpočinek je životně důležitý pro naši rovnováhu.

15. Jezme ořechy a semena (v omezeném množství), jako jsou mandle, kešu, para ořechy, vlašské ořechy, lískové ořechy, lněná semena, chia nebo sezamová semínka. Poskytují nám potřebné živiny, vitamíny a přírodní oleje, které jsou důležité pro vytvoření a udržení tepla v těle.

Přečtěte si článek 5 zdraví prospěšných tuků.

žsž-zahřívací koření16. Používejme koření jako fenykl, kmín, koriandr, zázvor, anýz, skořice, černý pepř, kurkuma, hořčice semena a kardamon, která napomáhají trávení a odstraňují nadýmání.

17. Vyhněte se studeným jídlům a nápojům, vč.zmrzliny!

18. Pokud zrovna svítí sluníčko, vystavujme se jeho paprskům, co to jen jde. V zimně je slunce méně a o tom více po něm naše tělo touží.

19. V zimě vyřaďme ze svého jídelníčku potraviny, co ochlazují a zahleňují sliznice v našem těle, jako jsou mléčné výrobky, vejce a pšenice. A to zejména, jsme-li náchylní k nachlazení a rýmě. (Zde najdete články o tom, jaký orgán je náchylnější v prosinci,  lednu a v únoru).

20. Jezme bezlepkové obiloviny a luštěniny, jako jsou jáhly, kukuřice, červené fazole, rýžequinoa, pohanka, jsou plné živin a nezanášení v zimě citlivý trávicí systém.

21. Odstraňme rafinované oleje a nahraďme je zdravými tuky, které jsou lisované za studena (mandlový olej, kokosový olej, olivový olej, sezamový olej a ghí).

22. Jezme ovoce bohaté na vitamin C jako jsou pomeranče, citrony a mandarinky, které vám pomohou odplavit toxiny z těla. (Pozor velké množství tohoto ovoce také ochlazuje naše tělo).

23. Zkusme si dopřát denně teplou koupel nebo koupel nohou s Epsomskou solí  (ne příliš horkou nebo příliš dlouhou, protože to může vyčerpat naši energii).

koupel nohou

Zdroj: http://www.care2.com/greenliving/23-hot-health-tips-for-the-cold-winter.html

Vizí projektu Žijme svůj Život

je šířit myšlenky, které povedou k uvědomění a změně života co nejvíce lidí!

Zdraví je základním pilířem našich životů.

Vydejte se námi na cestu pochopení přírodních zákonů, zbavte se navždy chronických potíží a zlepšete si své zdraví.

Po vyplnění údajů získáte přístup k videím zdarma.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.